Dlaczego i jak samochody się psują?

Tak naprawdę nie ma aut niezawodnych, każde prędzej czy później ulega awarii. Oczywiście są auta bardziej trwałe i mniej trwałe, jednak nigdy nie jest tak, że się tylko leje paliwo i jeździ. Zawsze trzeba zainwestować chociażby w wymianę oleju silnikowego, w płyn do chłodnicy czy w płyn do spryskiwaczy. Do tego dochodzą jeszcze klocki hamulcowe, amortyzatory czy chociażby pióra wycieraczek.

Niezależnie od tego jakim samochodem jeździmy czy to jest bmw, skoda czy audi zawsze trzeba będzie w niego inwestować. Wysokość tej inwestycji zależeć będzie od marki i modelu samochodu. Podejrzewam, że części do bmw czy audi będą trochę droższe niż części do skody. Dwie pierwsze marki uchodzą za auta bardziej luksusowe z przeznaczeniem dla bardziej zamożnej jednostki społeczeństwa.

Audi cały czas pnie się do góry, produkuje coraz lepsze auta, coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Części samochodowe audi nie należą do najtańszych także pamiętajmy o tym jak będziemy się decydować na kupno tej marki. Z drugiej strony jednak audi to samochody niezawodne, nie psują się zbyt często.

Skoda to auto teoretycznie dla mniej zamożnego klienta, części do skody tak jak wspomniałem wcześniej kosztują trochę mniej niż części do bmw czy nawet części do audi, jednak skoda uchodzi za auto trochę bardziej awaryjne. Często ludzie podczas kupna auta kierują się głównie kosztem części zamiennych. Moim zdaniem to błąd bo w bardzo wielu przypadkach takie auto po prostu znacznie częściej się psują. Co z tego, że części do nich są tańsze skoro musimy je znacznie częściej wymieniać.

Na koniec chciałbym jeszcze raz podkreślić, że nie ma aut niezawodnych, nigdy nie będzie tak, że będziemy tylko lać paliwo i jeździć. Współczesne samochody nie są tak trwałe jak stare mercedesy, które potrafiły przejeżdżać nawet 500 tysięcy kilometrów bez żadnej naprawy. Teraz producenci bardziej nastawiają się na zarabianie na serwisie nowych i używanych aut, a nie bezpośrednio na ich sprzedaży.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz